ESC KALİTE SERTİFİKASI EĞİTİMİ

Erasmus Plus ESC gönüllülük projeleri Akredite kuruluşların kapasitesinin artırılması amacıyla Türkiye Ulusal Ajansı Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğü tarafından 09 – 12 Aralık 2022 tarihlerinde Malatya’da düzenlenen “Akredite Kuruluşlar için Kalite Sertifikası” eğitiminde yerini almıştır.

Akredite Kuruluşlar için Türkiye’den pek çok ilden 78 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir. Eğitim Türkiye Ulusal Ajansı Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğü uzmanları tarafından yürütülmüş, eğitimde yeni dönem hibeleri talep edilirken dikkat edilmesi gereken hususlar, halihazırda hibe almış kurum kuruluşlara tavsiyeler, Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı ara yüzünün tanıtılması, hibe kullanırken kullanılan platformların (youthpass, beneficiary modül, mobility tool vb.) teknik olarak tanıtılması, diğer yararlı dijital araçların tanıtılması ile devam etmiş, akredite olan kurum ve kuruluşlara sertifikaları teslim edilmiş, kurum kuruluşların değerlendirmeleri ve soru cevap kısmı ile bitirilmiştir. Ayrıca eğitimde 2021 – 2027 yılında kalite etiketi alan kurum ve kuruluşlarının birbirlerini tanımaları ve ağ kurmalarını da amaçlanmıştır. 
 
Derneğimizin ESC gönüllülük projelerinde yer alması ve bu anlamda kapasitesinin artırılmasına ciddi katkılar sağlayan bu tür eğitim etkinliklerini düzenlediği için dernek üyelerimiz ve Yönetim Kurulumuz adına Türkiye Ulusal Ajansı Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğü’ne teşekkürü borç biliriz.