European Solidarity Corps: TOSCA Eğitimi

Derneğimiz 2021 yılında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus Plus Avrupa Dayanışma Hizmeti (ESC) kapsamında 2021 – 2027 dönemi boyunca Lider, Gönderen ve ev sahibi kuruluş olarak akredite edilmiştir. Bu kapsamda Derneğimiz akredite kuruluşların kapasitesinin artırılması amacıyla Türkiye Ulusal Ajansı Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğü tarafından 21 – 25 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalyada düzenlenen “European Solidarity Corps: TOSCA – training and support for organisations active in the volunteering actions in the European Solidarity Corps eğitiminde yerini almıştır.

TOSCA eğitimi 9 ülkeden 30 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir. Türkiye’den 5 akredite kurum kuruluş temsilcisinin seçildiği 14 Kasım tarihinde zorunlu çevrimiçi oturum ile başlayan eğitim, 21 – 25 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya Belekte yüz yüze oturumlar ile devam etmiştir. Eğitimin amacı, ESC gönüllülük projelerinde kaliteyi ve etkiyi artırmak, kalite etiketi almış kurum ve kuruluşların kapasitesini artırmak ve katılımcı kuruluşların ağ kurmalarını sağlamaktır. Eğitim TOSCA eğitici havuzundan iki deneyimli eğitimen ( Honza Látal, Natalia Nikitina)  tarafından yaygın öğretim araçları kullanılarak verilmiş olup, derneğimiz açısından çok verimli bir eğitim olmuştur.

Derneğimizin ESC gönüllülük projelerinde yer alması ve bu anlamda kapasitesinin artırılmasına ciddi katkılar sağlayan bu tür eğitim etkinliklerini düzenlediği için dernek üyelerimiz ve Yönetim Kurulumuz adına Türkiye Ulusal Ajansı Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğü’ne teşekkürü borç biliriz.

AKDENİZ SAĞLIK İDARECİLERİ DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU