KOSOVA – MAKEDONYA – ARNAVUTLUK TURU

AKDENİZ SAĞLIK İDARECİLERİ DERNEĞİ

KOSOVA – MAKEDONYA – ARNAVUTLUK TURU (09 – 13 EYLÜL 2019 / 4 GECE – 5 GÜN)
ÜSKÜP – MATKA KANYONU – PRİŞTİNE – PRİZREN – RESNE – MANASTIR (BİTOLA) – ST.NAUM GÖL KAYNAĞI MİLLİ PARKI – OHRID – STRUGA – TİRAN – ELBASAN – TETOVA (KALKANDELEN) – MATKA KANYONU – ÜSKÜP

09 – 13 EYLÜL 2019 / 4 GECE – 5 GÜN

09 Eylül 2019 İstanbul – Tiran – Elbasan – Ohrid

İstanbul – Tiran uçuşu ile program başlangıcı. Tiran’a varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Tiran şehir turu için alandan hareket ediyoruz.20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi , 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Elbasandan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında , Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır .Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

10 Eylül 2019 Ohrid – St.Naum – Resne – Bitola ( Manastır)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası St.Naum – Resne – Manastır turunu gerçekleştirmek üzere yolculuk. Otel önünden StNaum – Resne – Manastır (Bitola) Ohri turuna hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Ohrid gölünün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Resne de bulunan İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüp Bitola’ya varışımızı sağlıyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaretediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket.Geceleme Otelimizde.

11 Eylül 2019 Ohrid – Tetova (Kalkandelen) – Matka Kanyonu – Üsküp

Otel de alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Başkent Üsküp’e hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, Makedonya’nın 2.büyük şehri olan ve bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır.Sonrasında eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonunu ziyaret ediyoruz. Turumuz ardındanÜsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme.Geceleme otelimizde.

12 Eylül 2019 Üsküp – Priştine

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otel önünden hareketimiz ardindan nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya varış. Swiss otelde gerçekleştirilecek sempozyuma katılım. Öğleden sonra Priştine şehir turu. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı var. Şehir turumuz ardından Swiss oteldeki gala gecesine katılım. Geceleme Priştine otelimizde.

13 Eylül 2019 Prizren – Priştine – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Prizren şehrinde detaylı kent turu. Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Şadırvan Meydanı, Tarihi Taş Köprü, Halveti Dergahı, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile kentte keyifli serbest zamanlar. Buluşmanın ardından Havalimaınna transfer. Priştine Adem Yaşari Havalimanına varış ile uçuş işlermlerini gerçekleştiriyoruz. Priştine – İstanbul uçuşu. İstanbul varışı ile program sonu

Konaklama Fiyatları:

 • İki yada üç kişilik odalarda kişi başı paket fiyat       : 245 EUR
  Tek kişilik odada paket fiyat                                       : 345 EUR
 • (Tur fiyatları min. 40 kişi olması durumunda geçerlidir)

***********************************

 • İki yada üç kişilik odalarda kişi başı paket fiyat       : 275 EUR
 • Tek kişilik odada paket fiyat                                       : 375 EUR
 •         (Tur fiyatları min. 30 kişi olması durumunda geçerlidir)

*******************************

 • İki yada üç kişilik odalarda kişi başı paket fiyat       : 319 EUR
 • Tek kişilik odada paket fiyat                                       : 425 EUR
 • (Tur fiyatları min. 20 kişi olması durumunda geçerlidir)

*******************************

 • Uçak Detay ve Fiyatları       : 290 EUR
 • TK2403 09SEP AYT IST 03:20 – 04:50
 • TK1073 09SEP IST TIA 07:40 – 08:25
 • TK1020 13SEP PRN IST 20:30 – 23:10
 • TK2428 14SEP IST AYT 01:00 – 02:25

**Uçak fiyatları şuan için geçerli olan münferit fiyatlardır (değişkenlik gösterebilir)
Grup kişi sayısına göre uçak fiyatı revize edilecektir**

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Program boyunca tüm ulaşım hizmetleri (46 koltuklu otobüs ile)
 • Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
 •  Oteller, 2 Gece Ohrid, 1 Gece Üsküp ve 1 Gece Priştine ile toplam 4 Gece oda – kahvaltı konaklama.
 • Programda belirtilen tüm geziler ve turlar
 •  Matka Kanyonu Turu
 •  Prizren Turu
 •  St.Naum Göl Kaynağı Turu
  Şehir ve konaklama vergileri
 •  Tüm otoban – otopark ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Uçak Bileti
 •  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 •  Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

Tur Opsiyon Tarihi    : 15.07.2019

Uçak Opsiyon Tarihi  : Anlık münferit fiyatlardır. Kesinleşmesi halinde güncel fiyatlar dikkate alınacaktır.

 • Ödeme Seçenekleri:
 • Konaklama + Uçak toplam tutarı;
  Card Finans ve Paraf Karta vade farksız 6 taksit yapılabilir.
 • Axess – Bonus – Maximum ve World karta %6 vade farkı eklenerek 6 taksit yapılabilir.

       (İrtibat ve bilgi için: Coral Travel Yetkilisi – Sercan BAŞ – 0537 715 82 61 arayabilirsiniz)