DEĞERLİ BAKANIM,

Sağlık İdareciliği mesleğini ortadan kaldırdınız. Birde şimdi ön lisans mezunlarına lisans tamamlama programı adı altında iki yıllık sağlıkla ilgili her türlü meslek mensuplarına 30 bin kadro açarak Sağlık İdarecisi olma hakkı tanıyorsunuz. 50 yıl evvel büyük ihtiyaç olduğu kabul edilerek Sağlık Bakanlığına bünyesinde açılan Sağlık İdaresi Yüksek Okulu Sonradan Hacettepe Üniversitesine Bağlanarak eğitim hayatını sürdürmektedir. Bu güne kadar yüzün üzerinde akademisyen yetiştiren bir çok Üniversitede Dekan Rektör Yardımcısı Yüksek Okul Müdürü veya Bölüm Başkanı olarak görev yapan bu okuldan mezun olan meslektaşlara sahibiz. Bu Okul Mezunu Hastane Müdürü unvanlı meslektaşlarımızın unvanlarını da kaldırarak Sağlık Müdürlükleri Bünyesinde araştırmacı sıfatı ile istihdam ederek büyük bir insan gücünü heba ettiniz.

Bu gün Ülkemizde  Kamu üniversiteleri ,Vakıf Üniversiteleri ve özel Üniversiteler bünyesinde 44 lisans seviyesinde eğitim yapılmaktadır. Bu genç meslek mensupları ne olacak yetişmiş tecrübe Sahibi Sağlık İdarecileri için bir düşünceniz varmı.?

 

Bizleri daha yakından tanımanız sorunlarımızı sizlere iletebilmemiz için Son Bahar Toplantısı Adı altında Antalya Side Titreyen göl Grand Prestige Otelde 24-30 Ekim 2015 Tarihleri arasında Federasyonumuzun üyeleri ile birlikte yapacağı toplantıda sizleri aramızda görmek bizi mutlu edecektir.

Bu yoğun çalışma döneminizde bizi de programınızın  arasına sığdırmanız en büyük arzumuzdur.

M.Erman EMİROĞLU
Sağlık İdarecileri Dernekler Federasyonu
Genel Başkanı