MESLEKTAŞLARIMA AÇIK MEKTUP

Değerli meslektaşım okulumuzun ilk mezunlarını 50 yıl evvel  verdi.Bu 50. Yılı idrak ettiğimiz bu günlerde mezunun iyemizden sonra gerek sınıf arkadaşlarımızı gerekse okulumuzdan mezun meslektaşlarımızı  vefasızlıkla suçlamak istemiyorum ama bu kadar kopuk meslek mensupları yoktur.Okuldan mezun olduktan sonra beklide bu güne kadar birbirini görmeyen son durumundan haberdar olmayan kaybettiklerimizi yıllar sonra öğrenen bir meslek mensuplarıyız. Halbuki hayatta okul arkadaşlığı ve asker arkadaşlığı ve onlarının anıları unutulmazmış.

Bizlerin bir çoğu hem okul hem asker arkadaşlarıyız çünkü sağlık sınıfı mensubu olduğumuz için çeşitli dönem mezunları askerde birlikte olmuşlardır. Arkadaşlarımızdan son durumları ile ilgili olarak tanıyanlardan veya sınıf arkadaşlarından bilgi almak istiyoruz maalesef iki yıl hatta üç yıl evvel kaybettiğimizi öğreniyoruz.

 

Yıllar sonra hepimizi bir çatı altında toplayacak bir Federasyonu kurduk ama ona da arzu edilen ilgiyi bu güne kadar görmedik. İşaallah bundan sonra olur gençler biraz daha vefalı olurlarsa bu bağ en kısa zamanda kurulur kanaatindeyim.

 

Sekiz yılı aşkın bir süredir Antalya da yılda iki defa yaptığımız toplantımıza hemen ,hemen aynı isimler iştirak etmektedirler. Bu yıl 29-30-31 ekim tarihleri arasında yapacağımız toplantıda bütün meslektaşlarımızı bir arada görmek istiyoruz. Çünkü her yıl birkaç meslektaşımızı kaybediyoruz.Ne durumda ,nerede olduklarını bilmiyoruz helalleşme fırsatımız ,anılarımızı canlandırmamız, kaybettiğimiz meslektaşlarımızı bu vesile ile yat etmemiz için bir fırsatı federasyonumuz hazırlama çabası içerisindedir.En uygun şartlarla ***** yıldızlı otelde bir program çerçevesinde sizlere bu hizmeti sunmak en büyük arzumuzdur.

İlk mezunlarımızla son mezun meslektaşlarımızın bir arada olabilmesi  için her dönem arkadaşımdan ricam birbirlerine bu mesajı  ileterek bu güne kadar 4000 mezun veren okulumuzun en az %10 oranında bir arada olmamızı sağlamak ve bayrağı genç kardeşlerimize devretmek istiyorum.Nisan ayındaki ilkbahar toplantımızda bizlere örnek davranışlarda bulunan eğlenmeyi meslektaşlarına yakınlığı sevgiyi gösteren yine meslektaşımız olan eşi ile sosyal yaşantının en güzel örneğini gösteren ilk mezunlarımızdan Faruk Bayındırlıyı  bir ay sonra kaybetmenin acısını yaşadık.Bu hepimiz için mukadderdir.Bu nedenle mutlaka bir arada olmalıyız.

Tekrar ,tekrar rica ediyorum idareciliğimizin temelinde sorumluluk olduğunu hatırlatarak Bu sorumluluğu bütün meslektaşlarımızın yüklenmeleri dileğiyle sağlık mutluluk dolu günler diliyorum.

M.Erman EMİROĞLU
SİDEF Genel Başkanı