37599 Kısa Dönem Gönüllülük Projemiz Başarıyla Sonuçlandı

Derneğimiz koordinatörlüğünde 31.12.2021 – 30.12.2023 tarihleri arasında 2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000037599 nolu kısa dönem gönüllülük projesi yürütülmüş; proje kapsamında 18 – 30 yaş arası 17 genç (8 erkek, 9 kadın) 45 ile 59 gün arasında Portekiz, İtalya, Bosna Hersek ve Arnavutluk’ta bulunan ev sahibi kuruluşların faaliyetlerine dahil olmuş, derneğimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir.

Projemizde amaç, gençlerin mesleki, külütürel, sosyal faaliyelere katılmasını gönüllülük projeleri yolu ile teşvik etmektir. Bu yolla gençlerin farklı kültürlerde yaşama, çalışma, uluslararası ekiplere dahil olma gibi becerilerini geliştirmek projemizin ana hedefleri arasındadır. Projemize dahil olan gençler sağlık ve esenlik, çevre ve iklim değişikliği, dijital beceriler konusunda yaygın öğretim metotları ile çalışma fırsatını elde ettiler.

Projemizin ev sahibi kuruluşları; Portekizde Sociedade de História Natural, Associação Científica, Bosna Hersekte  BOSNIAN REPRESENTATIVE ASSOCIATION FOR VALUABLE OPPORTUNITIES,ve Arnavutluk’tan Beyond Barriers ve İtalyada ASSOCIAZIONE CULTURALE JUMPIN gençlik merkezleridir.

Projemiz Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilmiş olup, sonuç raporu yüklenmesinin ardından başarı ile sonuçlandırıldığını siz değerli üyelerimize gururla bildiririz. Öncelikle projemizde yer alan derneğimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden gönüllülerimize, daha sonra gönüllülerimizin öncelikle güvenli bir alanda faaliyetlerini gerçekleştirmesini sağlayan ve aktivitelerine dahil eden ev sahibi kuruluşlarımıza, projenin idari ve mali iş ve işlemlerini yürüten Dernek Başkanımıza ve gönüllülerin koordinasyonu, takibi, proje iş ve işlemlerini yürüten proje koordinatörümüze teşekkür ederiz. 

Yeni projelerimiz ve haberlerimiz için bizi web sitemizden ve @asidproje instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz. 

ASİD YÖNETİM KURULU