HEALTH STAFF MOBILITY- PROJEMİZİN 5.(TRANSNATİONAL MEETİNG) ÇALIŞTAYI BAŞLADI…

Avrupa Birliği Erasmus+ Small Scale Partnerships in Adult Education  programı kapsamında Almanya Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen,  proje koordinatörlüğünü Almanya’daki Bedcon kuruluşunun yaptığı ve İtalya’daki La Quiete isimli kuruluş ile beraber Türkiye’den Akdeniz Sağlık İdarecileri Derneğinin ortağı olduğu “Development of a guideline and digital educational material for healthcare professionals planning mobility”  adlı projenin 5.Etkinliği; Transnational Meeting: Almanya ve İtalya’daki proje ortağı kuruluşlar ve  derneğimizin katılımıyla 24-27 Nisan 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilmektedir.

Her bir proje ortağının görev, rol ve sorumlulukları proje koordinatörü tarafından hazırlanmıştır. Toplantıda, daha önce yapılan Almanya ve Türkiye’deki Çalıştay’dan genişletilmiş içerik önerileri, Ortakların yaptıkları ilerlemeler ve değişik fikirleri paylaşılmaktadır. Ayrıca rehberin geliştirilmesi süreci değerlendirilmekte olup, Bu toplantının çıktılarının Eylül 2023’te Türkiye’de yapılacak yüz yüze eğitime katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Tüm katılımcılara başarılar diler, bu etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

 Proje sürecinde yürütülecek olan tüm faaliyetlere ve geliştirilecek olan rehbere ASİD resmi web sitesinden “ www.asid.org.tr” ulaşılabilecektir. Bu konuda bilgilendirmelerimiz devam edecektir. Saygılarımızla. 

ASİD Yönetim Kurulu