HEALTH STAFF MOBILITY- PROJE ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ

Avrupa Birliği Erasmus+ Small Scale Partnerships in Adult Education  programı kapsamında Almanya Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen,  proje koordinatörlüğünü Almanya’daki Bedcon kuruluşunun yaptığı ve İtalya’daki La Quiete isimli kuruluş ile beraber Türkiye’den Akdeniz Sağlık İdarecileri Derneğinin ortağı olduğu ve danışmanlığı Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yürütülen “Development of a guideline and digital educational material for healthcare professionals planning mobility”  adlı projenin Türkiye Çalıştayı, Almanya ve İtalya’daki proje ortağı kuruluşlarımızın da katılımıyla 17-20 Ekim 2022 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal tesislerinde gerçekleşmiştir.

      Çalıştayın ilk günü 17.10.2022 tarihinde saat 14,00 de Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi B Blok Toplantı salonunda Projeyle ilgili bilgilendirme amaçlı düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Akdeniz Üniversitesi  Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi  Müdürü Prof.Dr. Hale BALSEVEN’in  ,Moderatörlüğünüde Proje yetkilimiz ve Yönetim kurulu üyemiz Dr.Mustafa ÇOBAN’ın yaptığı, Ankara Üniversitesinden Prof.Dr. Afsun Ezel ESATOĞLU ve  Akdeniz Üniversitesinden Prof.Dr.İsmail TUFAN’ın verdikleri  Konferansa çok fazla katılım olmuştur.

   Çalıştayın ikinci ve üçüncü gününde proje konusu dâhilinde tam gün yapılan çalışmalar yapılmıştır. ,Çalıştayın son günü Almanya ve İtalya’daki proje ortağı kuruluşlarımızın katılımcıları ile günü birlik küçük bir Antalya turu düzenlenmiştir.

               Ev sahipliğini Derneğimizin yapmış olduğu bu başarılı organizasyonda; Tüm katılımcılara ve organizasyon için çalışan arkadaşlarımız ile emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

                                                  ASİD Yönetim Kurulu