ASİD 2021 EKİM AYI ÇALIŞMALARI

 Derneğimizin ASSİM’ de dâhil olduğumuz gençlik ve sosyal hizmetler platformu için, ASSİM yönetimi tarafından 2021 Ekim ayı içinde istenilen proje önerisi Yönetim kurulu üyemiz Dr. Nazife ÖZTÜRK tarafından hazırlanarak ASSİM yönetimine proje başvurusu süresinde yapılmıştır. İçeriği yetkililerce onaylandıktan sonra web sitemizden açıklanacaktır. 

Derneğimizin koordinatörü olduğu mevcut projemiz dahilinde 06 Ekim 2021 tarihinde Portekiz Cruz Vermelha Cucujaes yetkilileri ile Başkanımız Mehmet ARSLAN ve Proje sorumlusu Dr.Nazife ÖZTÜRK’ün imzaladıkları ortaklık sözleşmesine istinaden 03 Ocak 2022 tarihinde başlayacak Portekiz de başlayacak ilana çıkılmıştır.

Proje yetkilimiz  Dr.Nazife ÖZTÜRK20-24 Ekim 2021 tarihleri arasında  Avrupa Dayanışma Programı kapsamındaki mevcut projemiz kapsamında gönderilen gönüllülerimizin denetimi için 20-24 ekim 2021 tarihlerinde İspanya’ya gitmiştir.

Ayrıca ASSİM yönetimi tarafından düzenlenen ve derneğimizin davet edildiği; Valilik, Akdeniz Üniversitesi ve Sivil Ant Derneği işbirliği ile 18 Ekim 2021 ile 02 Kasım 2021 tarihleri arasında  ‘’ASSİM Sivil Toplum Günleri”  eğitimine Derneğimiz adına yönetim kurulu üyemiz Fatma ÜZÜMCÜ katılarak sertifikasını almıştır.

28-31 Ekim 2021 tarihlerinde Geleneksel Sağlık idarecileri sonbahar toplantısı Sidef yönetimi ile birlikte ön hazırlıkları ve organizasyonu yapılarak gerçekleştirilmiştir. Toplantı içeriğinde Mevcut projemizin tanıtım ve yaygınlaştırma eğitimleri ve bilgilendirme yapılmıştır.

Almanya ve İtalya’daki kuruluşların yetkilileri ile Derneğimiz adına Başkanımız Mehmet ARSLAN ve Proje sorumlusu Dr. Mustafa ÇOBAN’ın 2021 Ekim ayı sonlarında imzaladıkları ortaklık anlaşmasına istinaden Erasmus projesi başvurusu yapılmıştır. İçeriği yetkililerce onaylandıktan sonra web sitemizden açıklanacaktır. 

Ayrıca Ekim ayı içinde Derneğimize 6 yeni üye (bkz)kaydı yapılmıştır.

            ASİD olarak katıldığımız ve yaptığımız her etkinliği (bkz)bilgilendirme yapmayı görev kabul ettiğimizden faaliyetlerimiz hakkında sizlere kısaca bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Saygılarımızla

                                                 ASİD Yönetim kurulu