AKDENİZ SAĞLIK İDARECİLERİ DERNEĞİ GÖNÜLLÜLERİNİ 1 YILLIĞINA BULGARİSTAN’A GÖNDERİYOR

13.12.2019 Cuma günü Dernek merkezimiz ASSIM’de 2019 yılının son Yönetim Kurulu toplantısını yaptık. Derneğimiz 05.09.2019’da Avrupa Dayanışma Hizmeti Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Gönderici/ Koordinatör olarak akredite edildi. Biz de hemen çalışmalara başladık. Bu kapsamda iki gönüllümüzün (Kübra Demir ve Selen Kaynak)  07.01.2020 – 06.01.2021 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Sofya kentinde gerçekleştirilecek olan The Power of Art isimli projeye Derneğimiz adına katılması için gerekli yasal prosedürü tamamladık. Projeye ilişkin bilgi detaylı bilgi https://karnolsky.eu/en/projects/75-call-for-project-the-power-of-art-for-social-integration-sofia-2 sitesinden ulaşabilir.

Ayrıca Bulgaristandaki ev sahibi kuruluş olan Art Center Karnolsky (https://karnolsky.eu/en/home-karnolsky) ile de gelecekte devam edecek projeler için partnerlik anlaşması imzaladık. Böylece 4. Uluslararası partnerlik anlaşmamızı yaptık. Derneğimiz gençlik alanındaki çalışmaların daha çok başında olmasına rağmen iki gönüllüyü uzun dönem projeye göndermesinin çok iyi bir başlangıç oldu. İlerleyen zamanlarda daha çok gençlik projelerini daha çok gönüllü genç ile buluşturmak niyetindeyiz. Siz de eğer bu çalışmalara katkı sağlamak, gençlik projelerine katılmak ve derneğimize üye olup çalışmak isteseniz Derneğimizin proje koordinatörü Nazife ÖZTÜRK’e nazife_sahan@yahoo.com adresinden ulaşabilirsiniz.

2019 yılının son Yönetim Kurulu toplantısında ilk defa gerçekleştireceğimiz projenin heyecanı ile tüm üyelerimizi selamlıyoruz.

 

                                                                                     AKDENİZ SAĞLIK İDARECİLERİ DERNEĞİ

                                                                                                          YÖNETİM KURULU