SİDEF 1. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Akdeniz Sağlık İdarecileri Derneğinin geleneksel hale gelen son bahar toplantısını bu yıl Sağlık İdarecileri Dernekler Federasyonu organize etmiştir. Aynı zamanda Federasyonumuzun 1. Olağan Genel Kurulu 26/10/2014 Pazar günü saat 14:00’de Antalya Side Titreyen Göl, Grand Prestige Otel’de gerçekleşmiştir. Toplantıya Hacettepe Sağlık idaresi Yüksekokulu ile Yüksek Öğretim Kurumları bünyesinde Fakülte veya Yüksekokul altında bulunan Sağlık İdaresi programlarında halen öğrenci olanlar ve mezunlarından; kamu ve özel sektörde çalışanlar ile emekli olan tüm meslektaşlarımız ve aileleri katılmıştır.

50. yılı aşan bir mazisi olan okulumuzun eski mezunları ve yeni mezunları bir araya gelme fırsatı bulmuştur. Yarım asır sonra kavuşabildiğimiz çatımızın altında ilk genel kurulumuzun mutluluğunu birlikte yaşanmıştır. Sağlık İdarecileri Dernekler Federasyonun yönetim kurulu belirlenerek Sağlık İdarecilerinin sorunları ve çözüm önerileri tartışılmıştır. Diğer taraftan üyelerimizi yakından ilgilendiren; çalışan ve emekli olanların özlük haklarındaki (3600 ek gösterge) düzeltmelerle ilgili konular ve çalışmalar konuşulmuştur. Ayrıca genç meslektaşlarımız birbirlerini ve eski mezunlarını da daha yakından tanımış ve mesleğe dört elle sarılmaları açısından motive edilerek Sağlık İdarecileri Mesleğinin hak ettiği yere gelebilmesi için yapılacak çalışmalar bahsedilmiştir.

Emeği geçen ve aramıza katılıp bizi yalnız bırakmayan tüm meslektaşlarımıza canı gönülden teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

SAYGILARIMIZLA

SİDEF YÖNETİM KURULU