Developed by JoomVision.com

Basında ASID

BASINDA PROJEMİZ…

Mehmet Arslan tarafından yazıldı. Perşembe, 24 Mayıs 2018 18:18

Avrupa birliği Erasmus Programı altında ortağı olduğumuz “Care for Carers” adlı projemizle ile ilgili diğer 5 Ülkenin (Birleşik Krallık, Avusturya, Hollanda, İtalya, İsveç) temsilcileri ile Ortağı olduğumuz “Care foır Carers” adli projemizle ilgili basında çıkan haberler için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız….

http://www.serihaber.biz/saglik/demans-hastalarina-umut-olacaklar-h57171.html

http://www.haberturk.com/demans-hastalarina-umut-olacaklar-1982650

http://www.star.com.tr/yerel-haberler/demans-hastalarina-umut-olacaklar-3602421/

http://www.hurriyet.com.tr/saglik-idarecilerinden-ab-projesi-40351845

 

BASINDA ASiD

Mehmet Arslan tarafından yazıldı. Çarşamba, 15 Şubat 2017 16:54

Basında çıkan ASİD' le ilgili Haberleri okumak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz...

http://www.hurriyet.com.tr/saglik-idarecilerinden-ab-projesi-40351845
http://www.guneyhaberci.com/saglik-ve-yasam/saglik-idarecilerinden-ab-projesi-h17789.html
http://www.ayyildizgazetesi.com/haber-34890-Saglik-Idarecilerinden-AB-Projesi.html
http://www.alemihaber.com/saglik/6192886/saglik-idarecilerinden-ab-projesi
http://www.dha.com.tr/saglik-idarecilerinden-ab-projesi_1446887.html

 

 

 

 

 

 

SAĞLIK İDARECİLERİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Mehmet ARSLAN tarafından yazıldı. Perşembe, 16 Haziran 2016 15:38

Akdeniz Sağlık İdareciler Ailesi olarak geleneksel iftar yemeğimizi 09.06.2016 Perşembe günü gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Katılım gösteren Meslektaşlarımıza ve Ailelerine canı gönülden teşekkür ederiz. Katılamayan arkadaşlarımızı daha sonra ki etkinliklerimizde aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Güzel günlerde buluşmak dileğiyle Saygılarımızla,

ASİD Yönetim Kurulu


 
 

Federasyonun Çalışmaları

Güven Uzman tarafından yazıldı. Cuma, 09 Ekim 2015 06:48

Sonbahar Toplantısı Otel Tarihleri

Değerli meslektaşlarımız,

Son Bahar toplantımızı çok önceden karar altına aldığımız için bazı yazılarımızda 27-30 Ekim tarihi olarak geçmektedir. Bayramın araya girmesi,Genel seçimlerin yapılacak olması nedeniyle 1 hafta önceye aldığımız tarihlerde arkadaşlarımız yanılgıya düştüklerini ifade edilmektedir.

Genel Yönetim kurulumuzun aldığı karar 24-30 Ekim Tarihleri arasında olup bu tarihler arasında İstenilen tarihte girilip istenilen tarihte çıkılabilir.

Değerli Meslektaşlarım,

Sekizinci yılına girdiğimiz ananevi hale gelen son bahar toplantımızı bu yıl 24 EKİM-  30EKİM 2015 tarihleri arasında Side Titreyen gölde GRAND PRESTİGE ***** Otelde yapacağız.; İlk mezunlarımızla  son  mezun meslektaşlarımızı  bir araya getirebilme anılarımızı tazeleme  fırsatı bulacağımız bu günlerde birlikte olmak hepimizi mutlu edecektir.

Mesleğimizle ilgili olarak Lisans tamamlama ile ilgili yasanın ek 69, maddesine göre sağlık idartecisi olarak 30,000 kadro tahsisi yapılmıştır.Bu mesleğimizin yok olması demektir. Federasyon olarak yapılaçak bütün girişimler Anayasa Mahkemesine dava açma dahil bu toplantıda karar almak istiyoruz o bakımdan genç arkadaşlarımızın öğrencilerimizin gelmesi Sesimizin çıkmasına vesile olaçaktır.

1- İki kişilik odalarda kişi başı 70,00Tl

2-Tek kişilik oda 105 Tl.

3- Üç kişilik oda 195 Tl.

4- 12 Yaş çocuğumuz ücretsiz

5- Hamam Sauna spor salonu diğer aktiviteler ücretsiz

6- Masaj %50 indirimli

7- Gece saat 24,00 kadar her şey dahil fiyatlardır.

.  8- Öğrenci arkadaşlarımıza üç kişilik oda 150 Tl.(kimlik Kartlı)

 

MESLEKTAŞLARIMA AÇIK MEKTUP

Güven Uzman tarafından yazıldı. Cuma, 09 Ekim 2015 06:46

Değerli meslektaşım okulumuzun ilk mezunlarını 50 yıl evvel  verdi.Bu 50. Yılı idrak ettiğimiz bu günlerde mezunun iyemizden sonra gerek sınıf arkadaşlarımızı gerekse okulumuzdan mezun meslektaşlarımızı  vefasızlıkla suçlamak istemiyorum ama bu kadar kopuk meslek mensupları yoktur.Okuldan mezun olduktan sonra beklide bu güne kadar birbirini görmeyen son durumundan haberdar olmayan kaybettiklerimizi yıllar sonra öğrenen bir meslek mensuplarıyız. Halbuki hayatta okul arkadaşlığı ve asker arkadaşlığı ve onlarının anıları unutulmazmış.

Bizlerin bir çoğu hem okul hem asker arkadaşlarıyız çünkü sağlık sınıfı mensubu olduğumuz için çeşitli dönem mezunları askerde birlikte olmuşlardır. Arkadaşlarımızdan son durumları ile ilgili olarak tanıyanlardan veya sınıf arkadaşlarından bilgi almak istiyoruz maalesef iki yıl hatta üç yıl evvel kaybettiğimizi öğreniyoruz.

 

 
 

DEĞERLİ BAKANIM,

Güven Uzman tarafından yazıldı. Cuma, 09 Ekim 2015 06:42

Sağlık İdareciliği mesleğini ortadan kaldırdınız. Birde şimdi ön lisans mezunlarına lisans tamamlama programı adı altında iki yıllık sağlıkla ilgili her türlü meslek mensuplarına 30 bin kadro açarak Sağlık İdarecisi olma hakkı tanıyorsunuz. 50 yıl evvel büyük ihtiyaç olduğu kabul edilerek Sağlık Bakanlığına bünyesinde açılan Sağlık İdaresi Yüksek Okulu Sonradan Hacettepe Üniversitesine Bağlanarak eğitim hayatını sürdürmektedir. Bu güne kadar yüzün üzerinde akademisyen yetiştiren bir çok Üniversitede Dekan Rektör Yardımcısı Yüksek Okul Müdürü veya Bölüm Başkanı olarak görev yapan bu okuldan mezun olan meslektaşlara sahibiz. Bu Okul Mezunu Hastane Müdürü unvanlı meslektaşlarımızın unvanlarını da kaldırarak Sağlık Müdürlükleri Bünyesinde araştırmacı sıfatı ile istihdam ederek büyük bir insan gücünü heba ettiniz.

 

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

Güven Uzman tarafından yazıldı. Cuma, 09 Ekim 2015 06:41

Meslektaşlarımızın gösterge ile ilgili mağduriyetini gidermek amacı ile yasal bütün dayanakları ve uygulamaları uzunca bir çalışmanın neticesinde Genel başkanımız Erman Emir oğlu Genel Sekreterimiz Mehmet Arsanla birlikte Ege Derneğimiz ve güney Marmara dernek başkanlarımız Muzaffer Erk ,Orhan Ata soy Topladıkları dokümanlarla çalışma neticesinde Federasyonumuz tarafından Denizli,Manisa ,İzmir,Kocaeli,Burdur ve Isparta Valiliklerine yazılı başvuruda bulunularak 3000 göstergenin uygulanması talep edilmiştir.

Netice alınamadığı taktirde yasal bütün haklarımızın aranması için gereken davalar açılacaktır.

 

 
 

İLK BAHAR TOPLANTIMIZ VE FEDERASYON GENEL KURULU ANTALYADA

Güven Uzman tarafından yazıldı. Cumartesi, 01 Mart 2014 15:28

BU YIL Kİ İLK BAHAR TOPLANTIMIZI FEDERASYONUMUZUN 1. OLAĞAN GENEL KURULU İLE YAPMAYI PLANLAMIŞ DURUMDAYIZ.

ANKARA DA YAPILAN TOPLANTIDA ALINAN KARAR DOĞRULTUSUNDA 19 Nisan  24 Nisan 2014 TARİHLERİ ARASINDA ANTALYA SİDE TİTREYEN GÖL GRAND PRESTİGE OTEL DE YAĞACAĞIZ.

O TARİHLER ARASINDA ANTALYA DA EN UYGUN VE BİZE HER TÜRLÜ İMKANI SAĞLAYAN GRAND PRESTİGE OTEL DEN BAŞKA OTEL BULMA İMKANIMIZ OLMADI. ZATEN BU OTEL BİZLERİN İKİNCİ ADRESİ GİBİ OLDU.

YUKARIDA Kİ TARİHLER ARASINDA HER ŞEY DAHİL İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI 75.-TL 12 YAŞINA KADAR ÇOCUKLARIMIZ ÜCRETSİZ, ÜÇ KİŞİLİK ODALAR 190.-TL DİR.

DAHA GENİŞ BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ TELEFON NUMARALARINI VE ŞAHISLARI ARAYABİLİRSİNİZ.

ANTALYA'NIN EN GÜZEL GÜNLERİNDE BİRLİKTE OLMAK ÜMİDİ İLE.

AKDENİZ SAĞLIK İDARECİLERİ DERNEĞİ

ERMAN EMİROĞLU  0532 1351737  05324159135

GRAND PRESTİGE OTEL 0242 7569060 GÖNÜL HANIM

 

18 Aralık Hastane Yöneticileri Günü olarak kabul edildi.

Güven Uzman tarafından yazıldı. Pazartesi, 03 Haziran 2013 05:04

Read more7’inci Ulusal Üniversite Hastaneleri Başmüdürleri İstişare Toplantısı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başmüdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda sağlık hizmetleri ve hastane işletmeciliği sorunları tüm yönleri ile tartışıldı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başmüdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya 24 üniversitenin hastane idarecileri olan hastane başmüdürleri, müdürleri, işletme müdürleri ve yardımcıları katıldı. Yoğun bir katılımla iki gün boyunca süren toplantıda üniversite hastanelerindeki gelir ve gidere yönelik olarak finansal-mali sorunlar, Sağlık Uygulama Tebliği’ne ( SUT) göre faturalandırma ve kesintileri, 657 ve firma çalışanları ile ilgili sorunlar, satın alma ihale süreçleri, firma ödemeleri, stok kontrol ve takipleri, hastane otomasyon sistemi, performans ödemeleri gibi hastane işletmesiyle ilgili sorunlar tartışılarak çözüm önerileri konuşuldu.

 
 
Buradasiniz: Home Haberler Basında ASID