Developed by JoomVision.com

AB ORTAKLIK PROJESİ

AKDENİZ SAĞLIK İDARECİLERİ DERNEĞİ YENİ UFUKLARA YELKEN AÇIYOR…!

Mehmet Arslan tarafından yazıldı. Cumartesi, 03 Kasım 2018 17:53

Derneğimizin 22.04.2018 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulumuzda seçilen Yeni Yönetim kurulumuzun göreve başladığından itibaren bugüne kadar yapılan Proje Başvuruları ve Uluslararası İşbirliği anlaşmalarımız sizleri bilgilendirmek amacıyla aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

1) Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimine CSSP II/ 212 referans numaralı Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasite Geliştirmesi alanında Learning Effective Policy Makers Tools” isimli projeye 08.05.2018 tarihinde ön başvuru yapılmıştır.

2) Akdeniz Sağlık İdarecileri Derneği Kosava’nın Priştine şehrinde bulunan Heimerer College Sağlık Yönetimi Bölümü ve Yunanistan’ın Trikala şehrinde bulunan AKETH (Developmental Center of Thessaly) ile 30.09.2018 tarihinden itibaren geçerli 30.09.2019 tarihine kadar iş birliği anlaşması imzalamıştır. Bu anlaşmalar ile partnerler arasında stratejik ortaklıklar kurmak, üyelerimize eğitim programları düzenlemek, projeler üretmek ve üyelerimizin mesleki anlamda yetkinliklerini artırmak amaçlanmaktadır. Sivil Düşün programının bu desteğine başvurulmasının nedeni partner ülkelere ziyaret gerçekleştirip bir araya gelmek, çalışma programları düzenlemek, uygun olan üyelerimiz ile staj ve eğitim hareketlilikleri yapmak ve bu sayede hareketlilik gerçekleştirip ağ oluşturmaktır. Ayrıca Avusturya’dan bir kuruluşla da görüşmelerimiz devam etmektedir.

3) Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında derneğimiz adına Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği kapsamında 10.10.2018 tarihinde “Akdeniz Sağlık İdarecileri Derneği Yeni Ufuklara Yelken Açıyor” isimli projeye başvurulmuştur.

Yukarıda belirtildiği üzere derneğimiz ve mesleğimizin tanıtımı adına birçok sefere çıkılmış olup, Sonuç odaklı bir yanılgıya düşmek istemiyoruz. Bu sürecin bizi olumlu sonuçlara götüreceğine ve siz değerli üyelerimizin de desteğini yanımızda hissettiğimiz sürece bu dönemde daha üretken bir dönem geçireceğimize inanıyoruz. Unutmayın Bu dernek hepimizin, Tüm meslektaşlarımıza Sevgi ve Saygılarımla.

Mehmet ARSLAN
Yönetim Kurulu Başkanı


 

 

 

CARE FOR CARERS PROJE ÇALIŞMALARI İRLANDA’DA DEVAM EDİYOR…

Mehmet Arslan tarafından yazıldı. Çarşamba, 23 Mayıs 2018 20:40

Avrupa birliği Erasmus Programı altında(Birleşik Krallık’tan North West Regional Collage, Avusturya’dan Brufsforderungsinstitut Oberosterreich, Hollanda’dan-Rijn Ijssel, İtalya’dan La Quiete Azienda Pubblica di Servizi alla Persona, İsveç’ten Swedish Care International AB ile beraber) Ortağı olduğumuz “Care for Carers” adlı proje ile ilgili diğer 5 Ülkenin temsilcileri ile birlikte Türkiye’den ASİD temsilcisi olarak Üyelerimizden Mustafa Çoban, Mustafa Çelik, Fatma Üzümcü, Halime Çam’ katıldığı 21 Mayıs 2018 tarihinde başlayan 9.Toplantı İrlanda’da yapılıyor. Toplantıya katılan arkadaşlarımıza başarılar dileriz.


 

PROJE KONUMUZLA İLGİLİ EĞİTİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLDİ…

Mehmet Arslan tarafından yazıldı. Pazar, 29 Nisan 2018 22:13

 

Derneğimizin Ortağı olduğu “ Care for Carers” adlı AB proje çalışmasıyla ilgili Geleneksel Sağlık idarecileri İlkbahar toplantısına katılan Meslektaşlarımız ve aileleri ile diğer misafirleri kapsayan eğitim ve proje web sayfamızın tanıtımı yapıldı.

Proje grubumuz tarafından düzenlenen Eğitim ve bilgilendirme toplantısı 22.Nisan.2017 Pazar günü saat 14.00’ de Otıum Eco Club hotel (Titreyen göl Mevkii Manavgat - Side -Antalya ) adresinde gerçekleştirilmiştir. Toplantı sonucunda Eğitime katılanlara Derneğimizce Katılım Belgesi verilmiştir.

Web sayfamız için lütfen tıklayınız “ http://www.careforcarers.eu/tr/

 

 
 

CARE FOR CARERS TANITIM TOPLANTILARI…

Mehmet Arslan tarafından yazıldı. Pazar, 29 Nisan 2018 07:05

Derneğimiz proje grubu tarafından 17-18-19.04.2018 tarihlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sosyal hizmetler daire başkanlığı Mavi Ev Alzheımer Hasta ve Hasta yakınları Buluşma Merkezi ile Akdeniz Üniversitesinde; Proje Konumuz  “Care for Carers” ilgili eğitimler verildi. Ayrıca proje web sayfamızın http://www.careforcarers.eu/tr/ tanırımı yapıldı…    Lütfen linki tıklayınız. http://www.careforcarers.eu/tr/


 

PROJE ÇALIŞMALARIMIZ AVUSTURYA’DA DEVAM EDİYOR…

Mehmet Arslan tarafından yazıldı. Perşembe, 22 Mart 2018 20:51

Avrupa birliği Erasmus Programı altında ortağı olduğumuz “Care for Carers” adlı projemizle ile ilgili Derneğimizin temsilcisi olarak Üyelerimizden Dr.Mustafa Çoban ve Dr.Işık Özcan’ın katıldığı 8. Toplantı 21-22 Mart tarihlerinde Avusturya’da yapılıyor. Arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

 

 
 

Sayfa 1 / 7

Buradasiniz: Home AB ORTAKLIK PROJESİ