44943 Nolu Kısa Dönem Gönüllülük Projemiz Sonuçlandı

Derneğimiz koordinatörlüğünde 01.05.2022 – 30.04.2023 tarihleri arasında 2021-2-TR01-ESC51-VTJ-000044943 nolu kısa dönem gönüllülük projesi yürütülmüş; proje kapsamında 18 – 30 yaş arası 8 genç (6 erkek, 2 kadın) 45 ile 59 gün arasında İspanya, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk’ta bulunan ev sahibi kuruluşların faaliyetlerine dahil olmuş, derneğimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir.

Projemizde amaç, gönüllülük yoluyla gençleri yurt dışı faaliyetlerine katılmaları için desteklemektir. Projemiz ayrıca, kapsayıcı ve istikrarlı bir toplum inşa etmeyi, gençleri desteklemeyi, toplumsal zorluklarla başa çıkmayı ve sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Projemize dahil olan gençler sağlık ve esenlik, çevre ve iklim değişikliği, dijital beceriler konusunda yaygın öğretim metotları ile çalışma fırsatını elde ettiler.

Projemizin ev sahibi kuruluşları; İspanya’da Globers, Kuzey Makedonya’da Volunteers Center Skopje ve Arnavutluk’tan Beyond Barriers gençlik merkezleridir.

Projemiz Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanmış olup, sonuç raporu yüklenmesinin ardından başarı ile sonuçlandırıldığını siz değerli üyelerimize gururla bildiririz. Öncelikle projemizde yer alan derneğimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden gönüllülerimize, daha sonra gönüllülerimizin öncelikle güvenli bir alanda faaliyetlerini gerçekleştirmesini sağlayan ve aktivitelerine dahil eden ev sahibi kuruluşlarımıza, projenin idari ve mali iş ve işlemlerini yürüten Dernek Başkanımıza ve gönüllülerin koordinasyonu, takibi, proje iş ve işlemlerini yürüten proje koordinatörümüze teşekkür ederiz. 

Yeni projelerimiz ve haberlerimiz için bizi web sitemizden ve @asidproje instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz. 

ASİD YÖNETİM KURULU