AVRUPA DAYANIŞMA HİZMETİ KALİTE SERTİFİKASI EĞİTİMİ

Derneğimiz Avrupa Dayanışma Hizmeti kapsamında 05.09.2019 tarihinde Türkiye Ulusal Ajansı’nın 2019/2 sayılı kararına istinaden Destekleyen Kuruluş olarak kalite sertifikası almaya hak kazanmıştır. Türkiye Ulusal Ajansı 23 – 25 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara Gölbaşı Vilayetler Evinde kalite sertifikası alan kurum ve kuruluşlara yönelik eğitim düzenlemiştir. Eğitime derneğimiz adına Yönetim Kurulu üyemiz aynı zamanda Avrupa Dayanışma Hizmeti kapsamında irtibat kişisi olarak Dr. Nazife ÖZTÜRK katılmıştır.

Eğitime Türkiye’nin her yerinden yaklaşık 36 kurum ve kuruluş temsilcisi katılmıştır. Eğitimde genel hatları ile Avrupa Dayanışma Hizmeti programı hakkında bilgi verilmiş, ESC 11 ve ESC 31 projelerine yönelik bilgilendirme yapılmıştır. Ulusal Ajans uzmanları ve bağımsız uzmanlar tarafından verilen eğitimde kalite sertifikası almaya hak kazanan kurumların sertifikaları takdim edilmiştir.

Derneğimiz gençlik alanında henüz yolun çok başında olmasına rağmen kalite belgesini alarak bu alanda ne kadar ileriye gidebileceğini göstermiştir. Yeni dönem gençlik projeleri ve başka ülkelerden yapılan projelere ortaklık için Derneğimizin çalışmaları devam etmektedir. Her geçen gün ulusal ve uluslararası alanda yeni network oluşturma konusunda çalışan Derneğimiz ilerleyen yıllarda daha fazla genç ile birlikte çalışmayı GENÇ DOSTU iletişim geliştirmeyi hedeflemektedir.