15. SAĞLIK YÖNETİMİ BÖLÜM BAŞKANLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü tarafından 22 Aralık 2017 tarihinde Kuzey Kampus K Blok Hekim Berke Amfisinde “15. Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanları Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştayın yapılmasında emeği geçen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç.Dr. Aygül YANIK ve diğer bölüm öğretim üyelerine teşekkür ederiz.

Çalıştay’da;  Sağlık Yönetimi çekirdek eğitim programından Sağlık Yöneticisi istihdamına, eğitimin etkinleştirilmesinden mesleki kongrelerin düzenlenmesine pek çok konunun tartışıldığı ve ortak kararlar alındığı belirtildi. Bu kararların mesleki eğitimin geliştirilmesine,  anabilim dalı bazında uzmanlaşmaya ve meslektaşlarımızın sağlık kurumlarında yönetsel, teknik ve mali hizmetleri gerçekleştirmek üzere istihdam edilmesine katkı sağlaması ve sağlık yöneticiliği farkındalığını arttırması beklenmektedir.

Ayrıca; Çalıştaya, Sağlık Yönetimi Alanında Uluslararası Proje Geliştirme; “Care for Carers” Örneği, konulu proje çalışmamız hakkında sağlık yöneticilerine istihdama yönelik farklı bir çalışma alanı olarak tanıtım ve bilgilendirme yapmak amacı ile üyemiz ve proje yetkilimiz olan Öğr. Gör. Dr. Mustafa ÇOBAN’da katılarak sunumunu gerçekleştirdi. Yaptığı sunum için kendisine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.