KEYFİNİZ YERİNDE OLSUN ;)

Türkiye’de ilk defa 11-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen” Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuar ve Kongresi”ne  Akdeniz Sağlık İdaresi Derneği olarak standımızı açtık. Bu fuarda görevli Fatma ÜZÜMCÜ,  Işık ÖZCAN ve Mustafa ÇELİK arkadaşlarımız ASİD’in misyonunu, vizyonunu, faaliyetlerini ve ortağı olduğumuz Avrupa Birliği “Care for Carers” projesi hakkında tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarını yürüttüler.

İzmir’in ev sahipliği yaptığı fuar alanında İzmir Belediyesi, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları, huzur evleri, hizmet sunucular, mahalli idareler, ürün geliştiren ve sunanlar yer almakta idi. Tüm yaş gruplarına hitap eden fuarda sosyal ve bilimsel çalışmalara da yer verilmiştir. Sosyal aktivite atölyeleri kurulmuş, alanında uzman akademisyenlerce sunumlar ve söyleşiler gerçekleşmiştir.

Keyifli yaşlanma ve yaşlılık bilincini aşılayan bu organizasyonda halk ve aile bireyleri hizmet sunucular ile buluşmuş, katılımcılar birbirleriyle tanışma, fikir alışverişinde bulunma ve işbirliği yapma fırsatı bulmuşlardır.

Bu kapsamda derneğimizde yeni projelerde bizimle çalışmak isteyen katılımcılar ile iletişime geçmiş; “Care for Carers” projesinin duyurulması ve yaygınlaştırması içinde etkili bir çalışma yürütmüştür. “Dünya Sağlıklı Yaşama Kongresi” katılımı için teklif almış olup; ASİD ailesi olarak farkındalığımızı ortaya koymuş olduk.

Emeği geçen tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. Yeni çalışmalarda buluşmak dileğiyle…

Fatma ÜZÜMCÜ-Işık ÖZCAN