DERNEĞİMİZİN AB BAKANLIĞINA YAPTIĞI EĞİTİM BAŞVURUSU UYGUN BULUNDU …

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından; yerel STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesine ve AB Katılım Öncesi Yardım Aracından (IPA) daha etkin şekilde yararlanabilmelerine destek olmak amacı ile düzenlenen sivil toplum örgütlerine yönelik “Kurumsal Kapasite Geliştirme” ve “Proje Hazırlama” konularındaki her iki eğitim programına katılmak için Derneğimiz adına 1. Grup Eğitimler için yaptığımız Başvuru uygun bulunmuştur. Aşağıda belirtilen Her iki eğitime de derneğimizi temsilen Üyelerimizden Doç.Dr. Aygül YANIK ve Fatma ÜZÜMCÜ ‘nün (en fazla 2 kişi katılabiliyor.) katılması için isimleri bildirilmiş ve Derneğimizi temsil belgeleri hazırlanmıştır.

Yerel Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin ve Kamu-STK İşbirliğinin Güçlendirilmesine Yönelik Olarak Avrupa Birliği Bakanlığına Teknik Destek Projesi” kapsamında AB Bakanlığı Antalya il temsilcilikleri tarafından gerçekleştirilecek 1. Grup Eğitimler;

· 21 Şubat 2017 Salı günü saat 14.00’da Akra Barut Otel-Antalya Athena salonunda projenin açılışı ve Avrupa Birliği Bakanlığı ve Antalya Valiliği işbirliğinde “Türkiye – AB İlişkileri Konferansı” düzenlenecektir.

· 22-24 Şubat 2017 tarihlerinde STK Kapasite Geliştirme Eğitimi ve 27 Şubat -1 Mart 2017 tarihlerinde Proje Hazırlama Eğitimi; saat 09.00-17.00 arasında Sunis Hotel Su Salonunda,

· 2-4 Mart 2017 tarihlerinde STK Kapasite Geliştirme Eğitimi ve 9-10 Mart tarihlerinde Proje Hazırlama Eğitimi; saat 09.00-17.00 arasında Akra Barut Otel Palmiye/Ladin Salonunda gerçekleştirilecektir.

Aşağıdaki linklerden eğitim içeriği ile ilgili ayrıntılı bilgiye erişebilirsiniz. Ayrıca Eğitim bitiminde görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız tarafından her iki konuda Web sitemizden bilgilendirme yapılacak olup,  Arkadaşlarımıza katılacakları eğitimde başarılar dileriz.

ASİD Yönetim Kurulu adına
Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet ARSLAN

http://sivildusun.net/ab-bakanligi-kapasite-gelistirme-proje-hazirlama-egitimleri-basliyor/
http://sivildusun.net/turkiye-ab-iliskileri-konferansi-21-subatta-antalyada/
http://www.ceupa.gov.tr/index.php?goto=haber_detay&idx=321