AKDENİZ SAĞLIK İDARECİLERİ DERNEĞİ 13.YILDÖNÜMÜ

 

Değerli Meslektaşlarımız,

27.08.2003 tarihinde faaliyetine başlayan Derneğimiz 13. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Akdeniz Sağlık İdarecileri Derneği uzun yıllardır Meslektaşlarımıza sosyal anlamda büyük katkı veren onurlu ve değerli bir topluluktur. Çalışma alanlarımızdaki tüm sıkıntılara rağmen derneğimizin varlığının bugüne kadar sürdürmesinde daha önceki dönemlerde dernek organlarında görev yapan değerli Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, Denetim Kurulu üyeleri ile Derneğimiz Üyelerinin çok değerli katkıları vardır. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz. Bu değeri hep birlikte yarattık.

Bugün Ülkemizde 43 Üniversitede, lisans düzeyinde Sağlık Yönetimi bölümü açılmış olup her yıl beşbinin üzerinde öğrenci mezun olmaktadır. Ayrıca Sağlık Yönetimi Bölümü’nün mezunları, YÖK Yürütme Kurulunun kararı uyarınca Sağlık Bilimleri Lisansiyeri sayılmakta ve “Sağlık İdarecisi” unvanı almaktadır. Derneğimiz tüzüğüne istinaden; Bu bölümlerden mezun olan Meslektaşlarımız ile Sağlık Yönetimi alanında lisansüstü (Yüksek lisans, doktora, vb.) eğitim alan Meslektaşlarımızın da Derneğimize üye olarak gücümüzü artırmalarını bekliyoruz.

Bildiğiniz gibi 21.05.2016 tarihindeki Genel Kurulumuzda seçilen yeni Yönetim Kurulumuz 27.05.2016 tarihi itibariyle ilk toplantısını yaparak, çalışmalarına başlamıştır. Kısa sürede iki defa sosyal etkinlik düzenlenmiş, Derneğimiz merkezi yeni adresine taşınmış, Derneğimizin hesaplarının tutulduğu Banka değiştirilmiş, Derneğimizin DERBİS kayıtları ve diğer evrak ile üye kayıtları, web sitesi vb. gibi derneğimizin birçok sorunu çözülmüş ve halen bu konulardaki çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca Derneğimiz adına; Avrupa birliği Erasmus Programı altında KA 2 mesleki eğitim uygulaması olarak proje çalışmasında olmak amacı ile ortaklık başvurusunda bulunulmuş ve Bu ay içinde gerekli evraklar Ulusal Ajansa gönderilmiş olup yaptığımız tüm çalışmalar web sitemizden duyurulmaktadır.

Derneğimize üye olan yada halen olmayı düşünen Meslektaşlarımızın çalışmalarımızla ilgili bilgileri web sitemiz “asid.org.tr” den izlemeye, görüş ve önerilerinizle bizlere yardımcı olmaya davet ediyoruz.   Sağlık İdarecileri olarak birbirimize daha çok anlayış ve hoşgörü göstererek, birlik ve beraberliğimizin korunması yönünde çaba sarf ederek ortak dertlerimize çareler üretebiliriz. Ayrıca, diğer derneklerde olduğu gibi bizim derneğimizde de gelir kaynağı üye aidatlarıdır. Derneğimizin üye aidatları haricinde başkaca bir geliri yoktur. Bugüne kadar aidatlarını düzenli olarak ödemiş olan üyelerimize teşekkür eder, kira vb. diğer zorunlu giderlerin karşılanmasında sıkıntı olmaması ve yasal sorun yaşanmaması için 2016 aidatlarını ödememiş olan üyelerimizin de gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.

Yönetim kurulu olarak desteğinizi yanımızda hissettiğimiz sürece daha çok çalışıp, daha üretken bir dönem geçireceğimize inanıyoruz. Bir söz vardır “zaferle değil seferle mükellefiz” diye. Biz bize düşen görevi hakkıyla yapmakla ve seferle mükellefiz, Bir yarış içinde değiliz, Hiçbirimiz bu tür görevlere, yaşam boyu yapmak üzere seçilmiyoruz. Her görevin bir süresi vardır ve olmalıdır. Önemli olan bu süreyi en üretken şekilde kullanmaktır. Unutmayın Bu dernek hepimizin…

Gönül isterdi ki böyle bir günde Meslektaşlarımızla bir arada olalım, hep birlikte kutlayalım. Bu yıl dönümü kutlaması için sosyal etkinlik yapamadık ama Önümüzdeki yıldan başlayarak Derneğimizin her yıl dönümünde de özel toplantılar yaparak kutlamayı gelenek haline getirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca Meslektaşlarımızın bir araya gelmesine vesile olan ve her yıl Ekim ayı içinde düzenlenen geleneksel Sonbahar toplantımız için çalışmalara başladık, çok yakında bu konuda web sitemizden duyuru yapacağız. Derneğimizin nice yıldönümleri kutlaması dileği ile Meslektaşlarımızı saygı, sevgi ve dostlukla selamlıyoruz.

ASİD Yönetim Kurulu adına

Başkan

Mehmet ARSLAN